Vissza a főoldalra
Tour da Tiszató beszámoló
2014. június 24.

Egy borús, komor szombat délelőtt rendezték meg a 7. Tour de Tisza-tó kerékpáros versenyt.

Megérkezésemkor szitáló eső és saras út fogadott. A rajt előtt már negyed órával kordonok között vártuk az indítási jelet. Ekkor újra elkezdett esni az eső és mire Poroszlóra, az éles rajt helyszínére értünk már tocsogott a cipőm és patakokban folyt rólam a víz. Sajnos a hídon folyó építési munkák miatt rossz pozícióba kerültem és nem tudtam az első bollyal elindulni komolyan. Még nem volt esős versenyem, így kíváncsian vártam milyen lesz 40-es tempót menni. Most már tudom, nem jó. A szemüvegem párás volt alig láttam, az arcomra pedig folyamatosan saras víz verődött fel. A befutónál a bolyból 1. ként értem be, U19-es kategóriában 4. helyen csupán 7 másodperccel lemaradva a dobogóról. Összeségében tanulságos verseny volt, és jövőre a dobogó a cél.