Vissza a főoldalra
Hegyi Futó VB 2013
2013. szeptember 6.
13. Hegyifutó Masters Világbajnokság: félezerből az ötödik lett a VISE versenyzője

2013. Sep. 06.
2013. augusztus 31-én került megrendezésre a 13. Hegyifutó Masters Világbajnokság a Csehországi Janské Láznén, ahol egy 3 fős, kis magyar csapat is képviseltette magát - nem is akármilyen eredménnyel - a 25 nemzetet és 503 versenyzőt felvonultató mezőnyben.

A verseny egy 8,6 km-es és 650 m szintkülönbségű pályán zajlott, melynek nagyobb része egy szánkó ill. sípálya volt. A Váci Ifjúsági Sportegyesület (VISE) hegyifutó szakosztályából Sági József az M40-es kategóriában indult, és végig az élmezőnnyel haladva végül az igen előkelő 5. helyet szerezte meg a legjobb magyarként, ezzel is bizonyítva hogy nem véletlenül nyerte a hazai bajnokságot hegyen és mezein egyaránt. A másik két magyar versenyző Somogyi Károly és Nagy Róbert az M45-ös kategóriában a 27. ill a 20. helyet szerezték meg.

Szerkesztőségünk ezúton szívből gratulál a kiemelkedő eredményhez!
Forrás: vaconline.hu