Vissza a főoldalra
40. Biela Stopa nemzetközi sífutóverseny
2013. január 28.

Az elmúlt hétvégén rendezték meg a szlovákiai Skalkán a 40. Biela Stopa nemzetközi sífutóversenyt. 10 nemzet kiválóságai álltak a csontig hatoló hidegben a rajtjelre várva.

Városunkat és egyesületünket idén Törőcsik-Vasas Virág, Dr Pap István, Cs.Nagy András, Bajári Gábor és Törőcsik Károly képviselték. A hazai adottságokból kifolyólag versenyzőink szinte csak "szárazon" tudtak felkészülni a versenyre! Eltekintve az egy-két sífutható naptól lényegében alig álltak lécen, szemben a jóval szerencsésebb helyzetben lévő szlovák versenyzőkkel, akik rendesen el vannak kényeztetve, hóval, heggyel, sípályával!

A végeredményeket ennek tükrében érdemes nézni!

A legfontosabb és egyben a legnagyobb örömhír, hogy Törőcsik-Vasas Virágnak sikerült a címvédés! A tavalyi hihetetlen siker után, idén is megmutatta a női mezőnynek, nem véletlenül lett már az előző évben is Bajnok!
Ezúttal, a 30 km-es klasszikus technikával rendezett versenyt, a skalkai sífutóközpont északi pályáján tartották.
A verseny egy rövid, de rendkívül technikás 5 km-es körrel kezdődött, azért, hogy a mezőny már szétszakadva érkezzen a meredek és veszélyes szerpentinhez (28%). Ennél a szakasznál több tapasztalt sífutó is levette a lécet, annyira jeges, nyomvályús volt a pálya, hogy szinte életveszélyes volt rajta a csúszás!
A verseny első fele könnyű, lejtős pálya volt, néhol az 50-60 km-es sebességet is elérték a versenyzők. De a rendkívüli hideg miatt, a szokásos lejtőn pihenés, inkább lejtőn vacogás volt. 15 km-nél vége szakadt a lejtmenetnek és megkezdhették a 15 km-es hegymászást.
Ekkor derült ki, hogy a waxmester, immár harmadik éve, ezúttal sem tévedett! Az általa, tudományos pontossággal és rengeteg kutatómunkával kiválasztott steigwax, a hó és hőmérséklet viszonyoknak megfelelő, kiváló tapadást biztosít, a hosszú verseny alatt.
A verseny 25. km-énél ismét találkoztak a szerpentinnel, csak ezúttal alulról fölfelé kellett megmászni!

A versenyt végül, a magyarok közül, Törőcsik Károly felyezte be elsőként (54., kat 9.), utána Dr Pap István (68., 13.), majd Bajári Gábor (94., 18.) és CsNagy András (121., 23.).
A nők versenyét Törőcsik-Vasas Virág az egészen fantasztikus és tényleg minden képzeletet és várakozást felülmúló abszolút 6., kategóriája 1. helyén zárta! A tavalyi siker megismétlése óriási dolog a váci és a magyar sífutás történetében!

Amint lesznek lépek feltöltjük a honlapra!

Gratulálunk minden versenyzőnek, a sikeres teljesítéshez!