Törőcsik Károly beszámolója - Slovakman 113
2012. július 15.

Kedves VISE-sek!

Újabb egyesületi sikerről számolhatok be, ezúttal nemzetköziről!
Július 14-én rendezték a szlovákiai Batovcén a szlovák és cseh féltávú országos bajnokságot, a Slovakman 113-at (1,9-90-21). Egyesületünk két elszánt harcosa, Bajári Gábor és Törőcsik Károly, továbbiakban én, nevezett a versenyre, váltóban.

Tökéletes versenyidő fogadott minket a kis város melletti tó partján, 24 fokos volt a levegő, és 23 a víz. Lehetett neoprént használni. Az úszást és a bringát én vállaltam, a futás Gáboré lett.
11 órakor lőtték el a rajtot. Óriási verekedéssel kezdődött az úszás, megpróbáltam teljes sebességgel kikeveredni belőle, de sajnos nem sikerült, így aztán több időt töltöttem a víz alatt, mint a tetején. Kb 400m -ig ment így, aztán beláttam, hogy ez sehova nem vezet, kimentem a szélére, és kicsit lassabban ugyan, de legalább nyugodtabban telt az első kör hátralévő része. 16 perc körül kezdtem a második körömet, ami sokkal jobban sikerült mint az első (14 perc). Sikerült az előzetesen tervezett időt hozni, viszonylag könnyedén.

A gyors depó után kezdtem a bringát. A 90 km-t 3 emberpróbáló körben kellett megtenni, aki már volt Orfűn az nagyjából tudhatja milyen az! 15 km folyamatos emelkedő, az utolsó km 10-14%! Utána 15 km lejtő, itt-ott kisebb emelkedőkkel. Könnyedén lehet menni 50 fölött. A három kört a tervezett 2:30-as idővel teljesítettem, igaz, hogy teljesen kihajtottam magam, hogy tartani tudjam a tervezett időmet. A kerékpárt 22. helyen fejeztem be, de úgy, hogy 12-en voltunk 1 percen belül!

3 óra 9 percet mutatott a versenyóra, mikor Gábor megkezdte a futását. Ekkor a hőmérséklet is elkezdett emelkedni, a nap is kisütött. Sajnos Gábor nehezen viseli a meleget, tartottunk kicsit tőle, nehogy rosszul legyen. Szerencsére volt nálunk sapka, meg a nap is meggondolta magát, inkább elbújt, mielőtt baj történt volna. A futást 4 öt km-es körben kellett megtenni, az elején meredek lejtővel, a végén kőkemény emelkedővel. Gábor mindvégig remek iramot diktálva a leggyorsabb félmaratont futotta a versenyen, 1:19-es idővel fejezte be (Ő elégedetlen volt vele, én mindenem odaadnám egy ilyen időért).

Az időnk 4óra 28 perc lett, az előzetesen megbeszélt 4:30 helyett. Azt hiszem, tökéletesen teljesítettük a magunkkal szemben támasztott követelményeket, minden a megbeszéltek és tervezettek szerint történtek.

Nagyon jó felkészülési verseny volt a két hét múlva kezdődő IronMan-re!
A versenyt az abszolút 6. helyen, a váltók között a 2. helyen fejeztük be!