Törőcsik Károly beszámolója Hatvanról, Békés Triatlonról és egyéb érdekességekről
2012. július 9.

Kedves VISE-sek!

Az elmúlt hétvégeken ismét megmutatta a ViSE az oroszlánkarmait!

Július 2-án rendezték Hatvanban a Bosch Triatlon, Országos amatőr Kupát.
Az egyesületünket Szabó Judit, Boross Sándor Cs.Nagy András, Hódosi Lajos, Foltán Zoltán Bíró Laura, Törőcsik Károly (felnőttek), valamint sok utánpótlás korú versenyző képviselte.

Sajnos csak a szenior fiúk futamára értem oda, így csak erről tudok objektíven tájékoztatni.
A rajtot rekkenő hőségben lőtték el. A szokásos pofozkodás után felálltak a fiúk az erőviszonyoknak megfelelően- a 750m úszás után Boross Sanyi, ha jól emlékszem, 3. helyen jött ki a vízből, az egészen kiváló, 11 perc körüli idővel. Őt követte Bandi, Norbi, Lajos és Zoli.
A kerékpározás igen emberpróbáló volt a meleg, meg a "hegyek" miatt. Sanyi 31 perc körül abszolválta, majd kezdődött a futás. Erről tudnék mesélni, de minek! Aki ott volt tudja mi volt ott, aki meg nem, az úgysem hiszi el! Az aszfalton a kilóméter órám szerint 52 fok volt (Celsius), semmi árnyék. Na, ilyen körülmények között kellett a fiainknak teljesíteni!
Boross Sanyi szenior 2. 1. helyezés!
Szabó Judit felnőtt nő 3. helyezés!
A többiek is kiválóan teljesítettek, ebben a hőségben óriási akarat kellett, hogy az ember befejezze!
Ja, és nemmellékesen, a szenior férfi csapatunk elhozta az első helyet! Boross Sanyi, Cs.Nagy Bandi, Hódosi Lajos

Békés Triatlon

Idén először rendezték Békés megyében a Békés Triatlon versenyt, ahol természetesen a VISE is érdekelt volt.
Csapatunk és egyesületünk Szellemi Vezetője, Dr Pap István képviselte a színeinket.
István hosszú felkészülés után, kiváló formaidőzítésének köszönhetően abszolútban az 5., korosztályában az 1. helyet szerezte meg! Egészen kiváló 2.25-ös idővel ért célba!
Gratulálunk István!

Dunakanyar Bajnokai

Az elmúlt hétvégén rendeztük az első váci féltávú triatlon versenyt!
Családias légkörben zajlott, de a kiváló rendezés feledtette a versenyzők hiányát.
Az úszás a váci uszodában volt. A mezőny végig egy bolyban haladva, fej-fej mellett tette meg a 2000m-t.
Az úszás végén Cs. Nagy András (HUN) kezébe vette az irányítást és elsőnek csapott be a célba. Azonban a szemfüles Törőcsik Károly (HUN) kihasználta András pillanatnyi figyelmetlenségét és elsőnek hagyta el a medencét!
Sajnos a villámgyors depózás után a mezőny a 2/3-ára csökkent, ugyanis a kiváló futó Bajári Gábor (HUN), technikai okok miatt nem tudta megkezdeni az kerékpározást.
A 103 km-es kerékpárt egy bolyban teljesítették a versenyzők. Volt egy-két akció, de figyelemre méltó szökés nem történt.
A bringa után sajnos a maradék mezőny fele már nem tudta elhagyni a depót, így a futást már egyedül kezdte meg az egyesületünk kiválósága. A Ligetben kijelölt futópályán csatlakozott a versenyzőhöz Bajári Gábor és Bajári Andris (HUN), majd a 15. km környékén Törőcsik-Vasas Virág (HUN) és Cs.Nagy András. A frissítő állomásokon korlátlanul állt a versenyző rendelkezésére víz. Törőcsik végig erős tempót diktálva felőrölte a saját erejét, de még így is sikerült megtartania az 1. helyet!